airic
03 خرداد 1402 - 18:49

پرداخت ۴‌ هزار میلیارد تومان برای پرداخت معوقات بیمارستان‌ها

معاون توسعه مدیریت و منابع بیمه سلامت کشور با اشاره به اینکه پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها زمان‌بر است، گفت: ۴۰۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت معوقات بیمارستان‌ها در سطح کشور به استان‌ها پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، حسین رنجبران امروز در حاشیه اجلاس کشوری مدیران سازمان بیمه سلامت کشور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: بیش از 50 هزار موسسه در سطح کشور طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند که در سالیان گذشته پرداخت به این موسسات با تاخیر چندساله همراه بود اما از سال گذشته پرداخت‌ها منظم و ماهانه بوده است.

وی با بیان اینکه مطالبات فروردین ماه پرداخت شده و مطالبات اردیبهشت‌ماه نیز در حال پرداخت است، ادامه داد: مطالبات پزشکان روستایی نیز به‌روز است که ماهانه حدود یک هزار و 940 میلیارد ریال در این بخش هزینه می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع بیمه سلامت کشور با اشاره به اینکه پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها زمان‌بر بوده و تا 3 ماه طول می‌کشد، مطرح کرد: 4000 میلیارد تومان برای پرداخت معوقات بیمارستان‌ها در سطح کشور به استان‌ها پرداخت شده که تا روزهای آینده این معوقات پرداخت شود.

رنجبران با بیان اینکه 100 منصب بلاتصدی در بیمه سلامت کشور وجود دارد، ادامه داد: مجوز استخدام 100 نخبه در بیمه سلامت ایران گرفته شده تا نخبگان البته با دارا بودن شرایط جذب این پست‌ها شوند.

وی در پایان با اشاره به اینکه برای نخستین بار مجوز به کارگیری 500 نیروی طرحی در  استان‌ها اخذ شده است، خاطرنشان کرد: این طرح از ابتدای سال 1402 در استان‌ها در حال اجرا شدن است که نیروهای مربوطه به مدت 2 سال در بخش درمان به کارگیری می‌شوند.

انتهای پیام/7540/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1236336